Orzeł Pustyny - strona nieoficjalna

Strona klubowa

  •        

Ostatnie spotkanie

LKS Lubatowa 9:0 Orzeł Pustyny
2017-10-29, 17:00:00
     

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
LKS Lubatowa 4:1 Beskid Równe
Nafciarz Bóbrka 0:1 Rotar Węglówka
Tornado Wrocanka 1:2 LKS Głowienka
Huragan Jasionka 3:0 Koniczynka Krosno
Dwór Kombornia 4:0 Błękitni Jasienica Rosielna

Statystyki drużyny

Logowanie

Sport.pl

Historia klubu

 

LOTY „ORŁA"

 Początki działalności Ludowego Zespołu Sportowego w Pustynach przypadają na rok 1949. Powstał on zupełnie w innej rzeczywistości - był to okres odbudowy naszego, kraju ze zniszczeń wojennych. Inicjatorem pierwszego zespołu LZS w Pustynach był młodzieżowy działacz Władysław Jastrząb, który później  wyjechał z naszej miejscowości i na stałe zamieszkał w Gliwicach. Drużyna z Pustyn grała w klasie „C”, bo od niej zaczynały wszystkie początkujące zespoły. Po trzech sezonach rozgrywek zespół uległ rozwiązaniu ze względu na powołanie wielu zawodników do odbywania służby wojskowej oraz wyjazdy w związku z nakazami pracy. Po trzynastoletniej przerwie w 1965 roku reaktywowano działalność pustyńskiego LZS-u. Nasi piłkarze rozgrywki rozpoczęli tym razem w klasie „D”. Po reorganizacji ludowych zespołów sportowych, była to najniższa klasa rozgrywek. Twórcą nowego LZS-u tym razem był Eugeniusz Kuźnar, któremu powierzono funkcję prezesa. Po pięciu sezonach drużyna ponownie rozpadła się, a znaczna część zawodników przeszła do LZS-u w Zalesiu.

 I znowu w 1987 roku po raz trzeci reaktywowano klub, tym  razem był to LZS „Błyskawica”. Zarząd klubu tworzyli: Roman Lorens - prezes, Adam Bystrzycki, Stanisław Pudło, Wiesław Lorens i Marek Krzyżanowski. - członkowie zarządu. Trenerem równocześnie zawodnikiem był Jan Findysz, były zawodnik „Partyzanta” Targowiska. Po roku drużyna była już w klasie „B". W jej składzie występowali: Sławomir i Krzysztof Bystrzyccy, Robert i Wacław Filowie, Andrzej i Wiesław Haręzgowie, Andrzej i Marek Krzyżanowscy, Wojciech Kozioł, Andrzej, Roman i Wojciech Majchrowiczowie, Marek Lenart, Piotr i Ryszard Mercikowie, Janusz, Zygmunt i Grzegorz Pojnarowie, Grzegorz, Janusz i Maciej Sliwińscy, Maciej Slączka, Janusz i Piotr Szajnowie, Roman, Stanisław i Witold Zygarowieczowie. Można powiedzieć, że była to drużyna z kilku rodzin. Po Janie Findyszu drużynę trenowali kolejno: Sylwester Jucha, Mieczysław Dębiec, Piotr Grzegorzek i Wiesław Łach - byli zawodnicy „Karpat” Krosno. Była to opieka fachowa i na efekty nie trzeba było długo czekać, bo w   1994 roku drużyna,  awansowała do klasy „A”, ale roku tym przeprowadzono kolejną  reorganizację rozgrywek i drużyna ponownie spadła do klasy ,,B”. W 1995 roku powołano przy drużynie seniorów także drużynę juniorów, grającą w klasie „B”. Było to pociągnięcie ze wszech miar słuszne, ponieważ tamci juniorzy stanowią obecnie podstawę składu seniorów.

 W 1999 roku klub został zarejestrowany w Sądzie rejonowym w  Krośnie pod nazwą Ludowy Klub Sportowy „Orzeł” Pustyny.

 W 2000 roku Jan Zygarowicz zrezygnował z funkcji prezesa którą  pełnił od 1990 roku. W ramach podziękowań przyznano mu tytuł „honorowego prezesa", którą to funkcje pełni do dzisiejszego dnia służąc swoją fachową radą i doświadczeniem. Po jego odejściu powołano nowy zarząd w składzie: Prezes-Piotr Grzegorzek, w-prezes Grzegorz Kubit, skarbnik Wiesław Gomółka, sekretarz Adam Bystrzycki, członkowie: Janusz Omachel, Wiesław Łach, Sławomir Zygarowicz, Bartłomiej Lorenc.

 W roku 2000 po rundzie jesiennej drużyna zajmowała 1 miejsce zdobywając 30pkt. (Bilans bramkowy 34-14). Najlepszym strzelcem został Sławomir Zygarowicz - 10 bramek, ale na sukces ten zapracowała cała drużyna. Z dobrej strony i dający nadzieje na przyszłość pokazali się juniorzy: Damian i Marcin Gomółkowie, Dawid i Jakub Klamutowie, Jacek i Michał Akslarowie, Kamil Pelczar, Jakub Grzegorzek. Trenerem obydwu zespołów był Wiesław Łach, który w trudnych chwilach wkraczał na boisko.

 

 Po udanej rundzie jesiennej w 2000 roku wszyscy sympatycy żyli  nadzieją, że drużyna awansuje do klasy „A”. Zarząd w przerwie zimowej postarał się o dobre warunki do treningów by drużyna mogła dobrze przygotować się do rozgrywek wiosennych. O zaprzepaszczeniu awansu w sezonie 2000/2001 zdecydował mecz w Bieździedzy przegrywając 2-1 co skrzętnie wykorzystała LKS Lubatowa wyprzedzając Pustyny i do końca nie oddając prowadzenia w tabeli, a następnie awansując do klasy „A”. O słabej postawie zadecydowały kontuzje  czołowych piłkarzy Sławomira Bystrzyckiego i Sławomira Zygarowicza oraz brak Marka Zroskiego, który podjął studia na Śląsku.

 W roku 2002 został ponownie powołany nowy zarząd w składzie:  Prezes Piotr Grzegorzek, w-prezes Grzegorz Kubit, skarbnik Janina Kmąk, sekretarz Adam Bystrzycki, członkowie: Janusz Omachel, Bogdan Kmąk, Zbigniew Klamut, Bartłomiej Lorenc, Wiesław Lach, Andrzej Krzyżanowski. W sezonie 2001/2002 drużyna została częściowo przebudowana, co miało swoje odbicie w tabeli zajmując 6 miejsce. Bardzo dobre wyniki uzyskali juniorzy zajmując 1 miejsce z możliwością awansu do klasy „A” Niestety awans nie był możliwy, ponieważ warunkiem było utworzenie trampkarzy.

 Do sezonu 2002/2003 „Orzeł” przystąpił w zmienionym składzie. Do  drużyny przybyli: Ryszard Kwolek, Piotr Ruciński (lwla) Jakub i Wojciech Ficowie (Łężany). W wyniku odmłodzenia zespołu seniorów sezon ten można uznać za nieudany. Seniorzy zdobyli 12 pkt, co było wielkim rozczarowaniem. Bardzo dobre wyniki natomiast uzyskali juniorzy plasując się na 2 miejscu i dając nadzieję, że w przyszłym sezonie można będzie oczekiwać dobrych wyników przy doświadczeniu starszych zawodników i zapale młodych. Jeśli chodzi o działalność to zarząd zorganizował międzynarodowy turniej piłkarski oldboy połączony z festynem. Do turnieju zgłosiły się ekipy: ze Słowacji - „Luto” Koszyce, „Kontap” Pustyny - Krosno, „Meblotap” Chełm, „Pelmet” Krościenko Wyżne, PKS Krosno, Pustyny-Zalesie. W turnieju zwyciężyła drużyna z Chełma. Wszyscy zostali udekorowani pucharami i dyplomami, które zostały wręczone przez gości honorowych: p. Wójta Jana Kuźnara, Dariusza Sobieraja, Grzegorza Kondrackiego.

 

 W latach 2002-2003 drużyna LKS „Orzeł” Pustyny brała udział w turniejach halowych jak i letnich, plasując się na różnych pozycjach. Dorobek  rywalizacji w różnych imprezach organizowanych na własnym terenie jak i w Gminie można zobaczyć w świetlicy Klubu w postaci pucharów i pamiątkowych dyplomów.

 Do sezonu 2003/2004 drużyna przystąpiła wzmocniona dwoma  zawodnikami. Z wypożyczenia do LKS „Wisłok” wrócił Sławomir Bystrzycki oraz  , z „Zamczyska„Odrzykoń Sławomir Zygarowicz. Pracę trenerską z juniorami i seniorami prowadzi Maciej Słączka - mgr wychowania fizycznego. Po rundzie  jesiennej drużyna seniorów zajmuje 5 lokatę z dorobkiem 21 pkt, juniorzy zajmują 2 miejsce z dorobkiem 18 pkt, tracąc do lidera 1 pkt. 10.01.2004r odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, podsumowano na tym spotkaniu działalność zarządu i wyniki drużyn w roku 2003, następnie wybrano nowy zarząd w składzie: Prezes Piotr Grzegorzek, w-prezes Wiesław Gomółka, skarbnik Andrzej Krzyżanowski, sekretarz Adam Bystrzycki, członkowie: Bartłomiej Lorenc, Sławomir Bystrzycki i Maciej Slączka, którzy będą działali przez następne 2 lata. W miesiącu styczniu i lutym LKS „Orzeł” Pustyny brał udział w turniejach halowych organizowanych przez LKS „Wisłok” Krościenko Wyżne. 14.01.2004r odbył się turniej oldboy pod patronatem przewodniczącego rady gminy. Antoniego Dębca, w którym nasza ekipa zajęła I miejsce. W styczniu odbył się turniej seniorów o puchar Wójta Gminy Krościenko Wyżne. Nagrody wręczał Wójt - Jan Kużnar. Drużyna „Orła” zajęła 3 miejsce, a najlepszym strzelcem został Łukasz Graba, zdobywając 5 bramek. Drużyna treningi wznowiła w styczniu (2 razy w tygodniu). Korzystając z uprzejmości p. dyr A. Węgrzyńskiej, treningi odbywały się na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym. W dniu 14.02.2004 r. odbył się turniej juniorów w Krościenku Wyżnym pod patronatem radnego powiatu krośnieńskiego Dariusza Sobieraja. Ekipa „Orła” zajęła 5 miejsce. Działacze LKS „ORZEŁ” dziękują wszystkim sympatykom sportu za okazywane zainteresowanie klubem, dziękujemy Wójtowi Gminy i Radnym za pomoc w finansowaniu rozgrywek. Szczególną wdzięczność wyrażamy wszystkim darczyńcom i sponsorom bo dzięki ich hojności mogliśmy w lepszym stopniu realizować zadania naszego LKS-u.

            Całość opracował P. Grzegorzek korzystając z wcześniejszych  publikacji zebranych przez K. Zygarowicza, P. Zygarowicza
i A.Krzyżanowskiego.

DALSZE INFORMACJE ZOSTANĄ DODANE WKRÓTCE !

 

Stowarzyszenie Gminny Klub Sportowy Krościenko Wyżne - Pustyny powstało na początku 2009 roku.
Wraz z zakończeniem sezonu rozgrywkowego 2008/09 w szeregi GKS-U weszły dwa kluby działające na terenie gminy: Orzeł Pustyny oraz Wisłok Krościenko Wyżne , przyjmują odpowiednio nazwy GKS Krościenko Wyżne - Pustyny I oraz GKS Krościenko Wyżne - Pustyny II. Pierwsza drużyna przystąpiła do rozgrywek ligi okręgowej ( na miejsce Orła) zaś druga wystartowała w rozgrywkach A - klasy do której w sezonie 08/09 awans wywalczył Wisłok.
W klubie trenują także grupy młodzieżowe:

-juniorzy,
-trampkarze oraz orliki

Sekcje działające w klubie:

- piłka nożna
- tenis stołowy
- lekkoatletyka 

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 12
Dwór Kombornia - Orzeł Pustyny
Huragan Jasionka - LKS Głowienka
Beskid Równe - Błękitni Jasienica Rosielna
Nafciarz Bóbrka - Koniczynka Krosno
Tornado Wrocanka - LKS Lubatowa

Sponsorzy

Podziękowania za pomoc i wsparcie

 

 

Losowa galeria

Iskra Iskrzynia - Orzeł Pustyny
Ładowanie...

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 89, wczoraj: 158
ogółem: 739 103

statystyki szczegółowe