Orzeł Pustyny - strona nieoficjalna

Dwór Kombornia 14:0 Nafciarz Bóbrka
Koniczynka Krosno 1:0 LKS Głowienka

Historia

Pustyny – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie krośnieńskim, w gminie Krościenko Wyżne. Nazwa wsi pochodzi prawdopodobnie od określenia "pustynia" lub "pustki" jako miejsca nie zamieszkanego. Pustyny sąsiadują z następującymi miejscowościami: Krościenko Wyżne, Zalesie, Targowiska, Iskrzynia, Haczów. Przez Pustyny przebiega droga krajowa nr 9 z Radomia do przejścia granicznego ze Słowacją w Barwinku. Pustyny położone są na terenie kotliny Krośnieńskiej będącej częścią Dołów Jasielsko-Sanockich. Teren wsi jest równinny, przecięty doliną potoku Flusy, który wypływa z lasu na pograniczu Zalesia i Targowisk i uchodzi do rzeki Wisłok w Krościenku Wyżnym. Znaczna część wsi położona jest na prawym, północnym brzegu potoku.

Historia – Początki osadnictwa na tym terenie datuje się na XVII wiek. Wieś rozwinęła się w połowie XIX w., gdy zbudowano "trakt węgierski" czyli dzisiejszą drogę nr 9. Do II wojny światowej Pustyny były folwarkiem należącym do dworu w Krościenku Wyżnym. W 1884 r. w pobliżu Pustyn zbudowano linię kolejową łączącą stacje węzłowe Jasło i Zagórz. Jest to fragment Galicyjskiej Transwersalnej Linii Kolejowej. Najbliższy przystanek kolejowy znajduje się w Targowiskach. W czasie II wojny światowej w Pustynach znajdowała się część lotniska wojskowego, używanego najpierw przez Luftwaffe a po przejściu frontu przez lotnictwo Armii Czerwonej. Teren ten do dziś jest nazywany lotniskiem. Obecnie jest on własnością Aeroklubu Polskiego w Krośnie. 10 czerwca 1997 podczas 5. pielgrzymki do ojczyzny lotnisku wylądował Ojciec Święty Jan Paweł II. W Pustynach nie ma zabytków w ścisłym tego słowa znaczeniu. Jest jednak kilka chat drewnianych krytych strzechą zbudowanych jeszcze w XIX w. W 1953 zbudowano sieć energetyczną, a w latach 1961-1964 sieć gazową. W roku 1972 ukończono budowę i oddano do użytku nową remizę Ochotniczej Straży Pożarnej.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Huragan Jasionka - Orzeł Pustyny
Tornado Wrocanka - Rotar Węglówka
LKS Głowienka - Beskid Równe
LKS Lubatowa - Koniczynka Krosno